IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Campanie de ecologie, tre sa mergem
Tigresse
post Mar 29 2009, 02:02 PM
Post #21


9% BMW corupt
*

Group: Members
Posts: 143
Joined: 17-September 08
From: Bucuresti
Member No.: 1,796
Car: E31
Engine: 4990



La asta chiar am putea merge, cei din Bucuresti:


Eu nu arunc gunoaie pe strada (oricum nu mananc pe strada, dar daca se intampla sa am ceva de aruncat, pun in buzunar si caut un cos de gunoi, chiar daca cel de acasa - o singura data am aruncat tigara pe geamul masinii, ca era plina scrumiera, si a aruncat-o vantul in interior, intre scaun si spatele meu, imbracat de vara sad.gif), strang intotdeauna dupa cainii mei (o faceam si inainte, cand nu erau amenzi, pentru ca nu imi place sa deranjez pe altii cu pasiunile mele), plantez flori (acum iar m-am mutat la curte si imi cumpar tot felul de bulbi si pomisori- recunosc, mai mult din ratiuni estetice decat pt ca produc ozon). Si referitor la ce arunc la gunoi, pun in pungute separate mancarea, chiar daca e buna sau stricata, ca poate cineva-om, caine, porc sau pasari, care vietuiesc pe la gropile de gunoi- se foloseste de ea, si n-as vrea sa fie amestecata cu scrum sau altele (am vazut odata un reportaj despre ce mananca oamenii care scormonesc pe la gropile de gunoi ale oraselor). Insa n-as putea sa spun ca ma gandesc si imi pasa cat fum scot masinile mele (asta e, imi plac genul asta de masini, nu ca vreau eu sa scoata fum).


--------------------
BMW 850i 4990 cmc 1990 - Black Beauty - NOT FOR SALE
Mercedes W116 2000D 1978 - Amalia - NOT FOR SALE
Mercedes W123 2800 E 1984 - Tigresse - SOLD
Ford Granada 230GL 1984 - Motănoiul Racket - Făcut piese, păstrat în suflet
Ford Explorer XLT 4000 cmc 1991 - Haiduc
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 07:26 PM