IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> CEVA VIBREAZA
rollman
post Apr 14 2006, 06:30 PM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 48
Joined: 3-March 06
From: SB
Member No.: 205



Azi mi am montat un filtru de aer cu admisie directa si am vrut sa testez un picut diferenta de "power" di "sound", acum ca in sfarsit slava domnului am vitezometrul functional si nu numai de design biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
am iesit di oras si am calcat o un picut pt ca era drept si liber acum ca vitezometrul minte sunt sigur, a ajuns foarte foarte usor la 200 si cum mai aveam loc cacalau am continuat, de pe la 220 incoace a inceput sa vibreze ceva din ce in ce mai tare, asta in partea din spate, in tunelul median, cred ca era de la cardran sad.gif .am mai tinut o un pic pana la aprox +-230 nsi m am oprit pt ca vibra groaznic.cum nu am mai avut masina cu tract spate habar n am ce poate fii?!?!
partea buna e ca merge absolut superb trage super dar CONSUMUL asta de cacao nu stiu ce sa fac azi am turnat vreo 2 solutii de curatat injectoarele poate asa e mai bine, ca altfel jur ca nu stiu ce sa i mai fac.
sapt intra la vopsit si schimbat parbrizul.
mai am cauciucurile si jantelele, toba si gata.dupa care pun niste poze cu BEFORE /AFTER


--------------------
BMW M535i, Toyota Carina Bi-Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Darren
post Apr 14 2006, 09:14 PM
Post #2


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 1,502
Joined: 17-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 4
Car: E36 318i/1995
Engine: M43 1.8 115CP



Flansa de la cardan as zice eu, uita-te aici:
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...120&hg=26&fg=10
Piesa 2-3. sau poate fi si piesa 10..

Aici se vede mai bine tot cardanul, dar nu-mi dau seama unde e piesa 2+3.

Daca la plecarea de pe loc/frana de motor violenta se aude o lovitura in tunelul median spre spate, poate fi una din bucsele care prind diferentialul pe punte. Oricum trebuie sa faci o vizita pe sub masina ca sa observi .. ce s-a rupt sau ce s-a desfacut.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:29 PM