IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pieton pe 3 luni, 117km/h pe Kiseleff cu motorul
butcky
post Mar 14 2009, 10:40 PM
Post #1


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 2,496
Joined: 18-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 24
Car: e30 - 325ix din '89
Engine: 2.5 - 171 cp



Am ramas fara permis si o amenda de 540 ron! 117km/h pe Kiseleff. Eram cu Hornet-ul. Recunosc ca mergeam tare, dar mai erau si altii cu masini care mergeau in paralel cu mine. Dintre toti aia au mai oprit un Kia Sorento (sau asa ceva... SUV) si s-a dat jos un nene care avea o geaca tot cu KIA, deci cred ca lucreaza acolo. Lui i-au dat drumul fara sa-i faca nimic chiar daca venise si Solenza rosie care avea radarul si am vazut clar pe monitor 120 km/h.
Daca am gresit, ok! Sa mi se ia permisul! Dar sa fie legea pentru toti! mad.gif Cat am stat acolo au mai oprit cateva masini si ceilalti soferi spuneau ca mergeau in rand cu ceilalti! De ce au fost opriti doar cativa?

Am dat acum cateva telefoane ca sa vad cum il scot pe o luna si am aflat DIN SURSE FOARTE SIGURE (din interior) ca au target (plan) in fiecare zi. Mi s-a mai zis (tot din surse foarte sigure) dar nu stiam ce sa cred... dry.gif Acum ca am aflat de la 2 persoane diferite, inseamna ca asa e! Nu e normal sa iasa pe strada ca la vanatoare! Sunt ca niste hiene! In loc sa te bucuri ca vezi politia pe strada stai cu frica sa nu-ti iei vre-o amenda ca sa-si faca ei planul. mad.gif

Ce urmeaza sa fac? O sa-mi scot numarul, care momentan e prins in nituri si cu suport de plastic (ca am zis sa fiu legal) si-mi fac dispozitiv de rabatare sau si mai sigur il indoi! Daca ma opreste imi continui drumul! mad.gif

Cred ca am mai povestit...
Acum cateva luni am avut un incident cu un politist. Eram in masina cu prietena (fosta). Masina parcata de 5 minute. A venit un logan de la rutiera, s-a dat jos politistul din dreapta, mi-a deschis usa si mi-a cerut actele. M-am si speriat huh.gif Il intreb ce s-a intamplat si-mi spune ca nu am centura. I-am spus ca nu am actele dar totusi sa caut in portofel (recunosc ca nu prea tin actele cu mine pt ca le pierd). Am scos portofelul, m-am uitat unde stiam ca le tin si nu erau. Am inchis portofelul iar politistul a spus sa mai verific inca o data. Am scos din nou portofelul si el... SURPRIZA... imi ia portofelul din mana si fuge cu el in masina! M-am dus dupa el, i-am deschis usa si mi-am recuperat portofelul. Au sarit amandoi politistii din masina si ma alergau in jurul loganului tipand "Prindel! Stai! Incatuseaza-l!" Toate astea se intamplau pe la 2 dimineata.
El NU avea dreptul sa-mi ia portofelul din mana! Asta e furt! Oricum... povestea e mult mai lunga. S-a ajuns la Motoc (cine-l cunoaste...), dosare, declaratii, tribunal si apoi la parchet. L-au gasit vinovat pe politist! Intr-un final am dat o declaratie la parchet (in spatele spitalului Coltea) cum ca vreau sa incetez urmarirea penala impotriva politistului sau ceva de genu. Mi se facuse mila de el! Acum regret! Trebuia sa merg pana la capat! Sa se invete minte!

Legat de radarul de azi... imi pare rau de amenda ca vroiam sa-mi iau o geaca noua pt motor ca tot sunt reduceri sad.gif

This post has been edited by butcky: Mar 14 2009, 10:43 PM


--------------------
e30 - 318i coupe din '90 / e30 - 318i coupe din '89 / e30 - 324d din '86 / e30 - 325ix din '89 / e30 - 325i din '88 / M5 engine 3800 cmc - over 340 hp (Nurburing Edition)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shark
post Mar 14 2009, 11:23 PM
Post #2


73% BMW corupt
****

Group: Members
Posts: 748
Joined: 3-February 06
From: Iasi
Member No.: 176
Car: E30 316i
Engine: M40B16 100CP



Offf... mai Stefane, si ti-am zis sa conduci cu grija!!!
Si cum naiba dintre toti aia te-au oprit pe tine? Ca erai cu motorul si e mai plauzibil ca mergeai tare, sau cum?


--------------------
You only need two tools in life: WD-40 and "Duck" Tape.
For everything that doesn't move and it should, use WD-40.
For everything that shouldn't move and it does, use the duct tape.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butcky
post Mar 15 2009, 12:55 AM
Post #3


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 2,496
Joined: 18-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 24
Car: e30 - 325ix din '89
Engine: 2.5 - 171 cp





Ma, nu cred ca aveau ceva cu mine. Am fost in locul nepotrivit la momentul nepotrivit. Mi-e ciuda ca aveam niste bani stransi sa-mi mai iau echipament moto ca sunt reduceri mari in perioada asta si acum trebuie sa-i dau la amenda. sad.gif Si pe 1 mai vroiam sa merg la mare cu motorul. sad.gif


--------------------
e30 - 318i coupe din '90 / e30 - 318i coupe din '89 / e30 - 324d din '86 / e30 - 325ix din '89 / e30 - 325i din '88 / M5 engine 3800 cmc - over 340 hp (Nurburing Edition)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
io'sŪ
post Mar 15 2009, 02:29 AM
Post #4


.
*****

Group: Super Moderators
Posts: 5,955
Joined: 31-October 05
From: Bucureşti
Member No.: 72
Car: .
Engine: .



stefane.. da-o draq de viteza, macar daca stii ca nu te poti abtine lasa marja de 50km pana la suspendarea permisului, banii da-i draq ca daia sunt facuti.. ca sa circule, sa vad ce faci 3 luni fara carnet


--------------------
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"
"BMW E PENTRU DRUMURI LUNGI PE CARE SA LE FACI MAI REPEDE DECIT ORICINE PE SOSEA, SA MERGI TARE SI PE AUTOSTRADA SI PE SERPENTINE SI SA -I DAI 200 SI LA DEAL SI LA VALE"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai_AMD
post Mar 15 2009, 08:26 AM
Post #5


> Membru de onoare <
*****

Group: Members
Posts: 3,521
Joined: 18-June 07
From: Gaesti,Dambovita
Member No.: 988
Car: E12, E34
Engine: M20B20, M50B20



sad.gif


--------------------
BMW E12 550i M70, since 1977
BMW E34 520i M50, since 1995
BMW E39 530d M57,since 1999
BMW E39 530d M57,since 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post
eugene12
post Mar 15 2009, 03:06 PM
Post #6


64% BMW corupt
****

Group: Members
Posts: 637
Joined: 30-January 08
From: bucuresti
Member No.: 1,439
Car: EX E12/E36
Engine: 1.8 /318is m44





nasol moment...eu merg in limita de 29 peste max,adica 79km/h dar cu masina. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ionusunt
post Mar 15 2009, 04:40 PM
Post #7


jah soldier
*****

Group: Members
Posts: 3,737
Joined: 5-May 06
From: cocalartown berceni
Member No.: 276
Car: E46 sedan 2.0d
Engine: M47TUD20 nusestieCP



nu stii tu cum mergea bucii cu masina laugh.gif vruuuumtumutumtumtum scartz cu 4 roti laugh.gif

altfel nasol moment
eu am fost foarte deprimat 2 luni cat nu am avut.si mie mi l-au luat DEGEABA .ca li s-a parut lor ca eu am venit de pe contrasens ,eu de fapt facand stanga ei fiind dupa colt .deci pt NORMA DE PERMISE ESTE TOTUL!! DACA AVEM POLITISTI DE LA CIRCULATIE PE FORUM SA LE FIE RUSINE!!!! NU MA INTERESEAZA CONSECINTELE !! DL POLITISTI DVS CREDETI IN CEEA CE FACETI ? ASTEPT RASPUNS DACA AVEM COLEGI DE FORUM !



LE : acum o saptamana am vazut pe stefan cel mare cu floreasca o masina de politie care a trecut pe rosu asa total neatent in PLIN ROSU! fara semnale luminoase sirene etc si cu vreo 80 la ora.eu eram pe floreasca el pe stefan cel mare ....mam luat dupa el iar la igp la semafor mam luat de el ....nu prea a avut ce sa zica decat ca scuze ca nu eram atent etc. ... :| batz era cu mine poate confirma .....

bineinteles...ce ma enerveaza e ca eu pot fi tratat ca un ins de ultima speta cand trec pe galben ...si ei uite cat de PROSTI POT FI si CE FAC ! si bineinteles nu patesc nimic.PROSTIA RULEAZA IN TARA ASTA !

This post has been edited by ionusunt: Mar 15 2009, 04:46 PM


--------------------
Bob
Marley and the
Wailers




OO=[][]=OO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Silviu
post Mar 15 2009, 09:43 PM
Post #8


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 381
Joined: 5-May 08
From: Buzau
Member No.: 1,626
Car: 2x E30
Engine: 2x M20



Si eu am avut permisul luat pentru 110 in localitate ( la iesirea din Ploiesti inspre Buzau) .

Dupa o luna ai posibilitatea sa dai testul pentru reducerea perioadei de suspendare .
Dupa aceea trebuie sa depui o cerere de reducere a perioadei de suspendare catre comandantul Politiei judetului in care ti s-a luat permisul ( in cazul tau Bucuresti ) .
Dupa ce ti se aproba cererea trebuie sa te duci sa iti iei permisul .

Problema e ca dupa ce te vezi cu testul 13/15 promovat mai dureaza o gramada pana iti iei permisul .


--------------------
[OO==[][]==OO]

"Nu e arma ca agheu', nici masina ca bemveu'."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportivu
post Mar 15 2009, 11:24 PM
Post #9


Mensch Maschine
*****

Group: Members
Posts: 1,339
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 976
Car: E34
Engine: M60B30



Io am avut noroc acum cateva zile...veneam cu E12-le pe mihai bravu dinspre baba novac (atentie, sunt noapte de noapte la biserica aia catolica...sau ce o fi, inainte de intrarea in pasajul muncii) si ma grabeam spre casa , cu vreo 100 si un pic. Era pustiu, noapte tarziu. Ma trezesc brusc cu un praz reflectorizant in fata mea, mai mai sa dau peste el. Ma trage pe dreapta, actele la control....stii ca rulati cu 108 km pe ora? dada, stiu, ma grabesc teribil, trebuie sa ajung la servici, ca plec in deplasare, bla bla. Mi-a luat actele. Cobor dupa 1 minut, ma duc la el si ii zic ca sunt constient de fapta savarsita, ca bla bla, ca e criza, ca permis...ca painea de la gura, gestanta acasa... (lol, vrajeala ieftina, josnica) si m-a trimis inapoi la masina. Stau, stau, astept astept....vine si el (un domn, culmea destul de cizelat in gesturi, exprimare: domnu` Catalin, stiti ca urciorul nu merge de multe ori la apa, nu? eu de colo: dada...asa este, sa traiti! Siiiii, mi-a returnat actele, permisul....tot impreuna cu procesul verbal pe care trecuse fix 100 km ora, cat sa nu imi ia permisul. Am avut noroc...mai sunt si cu bun simt, unii biggrin.gif

This post has been edited by Sportivu: Mar 15 2009, 11:25 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
io'sŪ
post Mar 15 2009, 11:36 PM
Post #10


.
*****

Group: Super Moderators
Posts: 5,955
Joined: 31-October 05
From: Bucureşti
Member No.: 72
Car: .
Engine: .





CITAT(Sportivu @ Mar 15 2009, 11:24 PM) *
mi-a returnat actele, permisul....tot impreuna cu procesul verbal pe care trecuse fix 100 km ora, cat sa nu imi ia permisul. Am avut noroc...mai sunt si cu bun simt, unii biggrin.gif

e clar.. stau pe bune cu radarul acolo laugh.gif


stefan: de contestatie ai auzit? ai timp 15 zile de la semnarea procesului verbal sa faci contestatie si in felul acesta iti recuperezi permisul si intri in instanta iar ei trebuie sa aduca dovada ca tu circulai cu acea viteza pe acolo.. daca o au, ai sanse mari de castig, peste 50%
mai aduci si 2-3 martori ca faceau selectie la contravenienti

merita sa incerci, nu ai ce sa pierzi, si cel mai bine sa nu platesti amenda ca daca castigi nu stiu cum iti recuperezi banii (dar daca nu castigi platesti amenda maxima, adica nu jumatate in 48H). vb cu un avocat ca ei sunt in masura sa-ti explice ce si cum sa faci mai bine

bafta!


--------------------
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"
"BMW E PENTRU DRUMURI LUNGI PE CARE SA LE FACI MAI REPEDE DECIT ORICINE PE SOSEA, SA MERGI TARE SI PE AUTOSTRADA SI PE SERPENTINE SI SA -I DAI 200 SI LA DEAL SI LA VALE"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butcky
post Mar 16 2009, 01:28 AM
Post #11


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 2,496
Joined: 18-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 24
Car: e30 - 325ix din '89
Engine: 2.5 - 171 cp



M-am gandit si la contestatie. A facut careva contestatie? Sie cineva ce inseamna asta? Eu am facut si credeti-ma ca e nebunie mare! Stai sa compui contestatia, sa o depui la registratura, taxa de timbru, cozi infernale, apoi stai sa vina citatia acasa, eu nu stau la adresa din buletin si nu stau sa verific tot timpul cutiuta postala, apoi sa merg la tribunal de la 8 dimineata si se pierde toata ziua acolo, declaratii, amanari, iar citatie etc etc etc etc sad.gif

Platesc amenda, dau testul si stau o luna pe dreapta! Asta e! Nu am ce face! Dar data viitoare cum il prind, il ard! Nu mai stau pe ganduri!

Oricum (sa nu o luati ca pe o lauda, pt ca mie NU-MI convine sa fiu "vedeta" peste tot) ma stiu foarte multi de la circulatie... de rau! Acum cativa ani m-a fugarit ca nu am oprit la semnal cand m-a luat radarul. S-a lasat cu scandal, amenda si permis suspendat. sad.gif Acu' si mai multi ani, politia de circulatie a chemat mascatii si mi-au gasit o sabie in masina sad.gif Chiar nu sunt violent! O tineam si eu asa de fantezie! Eram un pusti prost! Motoc daca mai aude ca am facut ceva, garantat ii trimite pe astia sa ma pandeasca! Nu ca sunt eu vre-o vedeta, dar am comis-o de multe ori nasol si am ajuns in biroul lui! Nu vreti sa stiti cum face cand ii sare mustarul sad.gif


--------------------
e30 - 318i coupe din '90 / e30 - 318i coupe din '89 / e30 - 324d din '86 / e30 - 325ix din '89 / e30 - 325i din '88 / M5 engine 3800 cmc - over 340 hp (Nurburing Edition)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportivu
post Mar 16 2009, 08:47 AM
Post #12


Mensch Maschine
*****

Group: Members
Posts: 1,339
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 976
Car: E34
Engine: M60B30



QUOTE (io`s @ Mar 15 2009, 11:36 PM) *
e clar.. stau pe bune cu radarul acolo laugh.gif


stefan: de contestatie ai auzit? ai timp 15 zile de la semnarea procesului verbal sa faci contestatie si in felul acesta iti recuperezi permisul si intri in instanta iar ei trebuie sa aduca dovada ca tu circulai cu acea viteza pe acolo.. daca o au, ai sanse mari de castig, peste 50%
mai aduci si 2-3 martori ca faceau selectie la contravenienti

merita sa incerci, nu ai ce sa pierzi, si cel mai bine sa nu platesti amenda ca daca castigi nu stiu cum iti recuperezi banii (dar daca nu castigi platesti amenda maxima, adica nu jumatate in 48H). vb cu un avocat ca ei sunt in masura sa-ti explice ce si cum sa faci mai bine

bafta!



Nu iti recuperezi permisul. Permisul ramane la Gusteri. Ti se va da o dovada care se prelungeste lunar, la comandantul unitatii bla bla... smile.gif Am un prieten caruia i-au saltat permisul in urma unui accident intre Poiana Bv si BV si cu care am mers pana la solutionarea cazului (dosar penal, stupid, der adevarat pentru un umar dilocat, CULMEA , al tatalui prietenului meu) ca sa ii prelungeasca in fiecare luna dovada sad.gif

E naspa...mai bine stai pe dreapta, pui un ban deoparte...si ai timp sa reflectezi asupra frumusetii vietii biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
evildeath
post Mar 16 2009, 09:00 AM
Post #13


pull the rag of the three five
****

Group: Members
Posts: 842
Joined: 25-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 996
Car: E23
Engine: M30 3.5



din cate stiu eu pe procesul verbal se semneaza in 2 locuri... odata ca ai luat la cunostinta... si a doua oara ca iti recunosti fapta...
Daca ai semnat ca iti recunosti fapta nu mai poti sa faci contestatie oricum sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportivu
post Mar 16 2009, 09:21 AM
Post #14


Mensch Maschine
*****

Group: Members
Posts: 1,339
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 976
Car: E34
Engine: M60B30





se semneaza in 3 locuri, din cate stiu eu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sorin
post Mar 16 2009, 09:38 AM
Post #15


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 1,580
Joined: 20-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 37
Car: E46 Schwarz2
Engine: mic dar viguros



eh asta e
sta o luna pe bara si 6 cuminte


--------------------
To the aiiiiiiirport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Silviu
post Mar 16 2009, 09:53 AM
Post #16


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 381
Joined: 5-May 08
From: Buzau
Member No.: 1,626
Car: 2x E30
Engine: 2x M20



Chiar daca da testul la o luna dupa ce sta pe bara, va avea permisul in buzunar dupa inca 3 saptamani.

QUOTE
E naspa...mai bine stai pe dreapta, pui un ban deoparte...

In loc sa bagi benzina de banii aia iti platesti amenda . smile.gif


--------------------
[OO==[][]==OO]

"Nu e arma ca agheu', nici masina ca bemveu'."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
butcky
post Mar 16 2009, 01:35 PM
Post #17


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 2,496
Joined: 18-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 24
Car: e30 - 325ix din '89
Engine: 2.5 - 171 cp



Am vb cu un prieten si-mi da un scuter de 50cc imprumut! M-am scos! biggrin.gif


--------------------
e30 - 318i coupe din '90 / e30 - 318i coupe din '89 / e30 - 324d din '86 / e30 - 325ix din '89 / e30 - 325i din '88 / M5 engine 3800 cmc - over 340 hp (Nurburing Edition)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportivu
post Mar 16 2009, 02:06 PM
Post #18


Mensch Maschine
*****

Group: Members
Posts: 1,339
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 976
Car: E34
Engine: M60B30





lol, dar fii atent, ca daca te opreste politia, trebuie sa dovedesti ca ai cursul de legislatie facut biggrin.gif asta poate fi dovedit cu permisul sau cu hartie care atesta asta, - atestat (ceva de genu) ai grija!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vlad_RLG
post Mar 16 2009, 02:49 PM
Post #19


18% BMW corupt
*

Group: Members
Posts: 232
Joined: 14-June 07
From: Bucuresti
Member No.: 975
Car: 2 x E30
Engine: M20 2.5 171CP



imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, sunt niste javre ordinare, astia nu sunt politisti
referitor la numar, la motoristi e lege: ori cat mai ascuns, ori deloc!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bytzu
post Mar 16 2009, 03:49 PM
Post #20


27% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 332
Joined: 9-March 06
Member No.: 223
Car: E 28 , Ford Capri
Engine: turbu....524 TD



daca te mai vede motoc, ori te pupa, ori te da pe usa afara..ca nu cred ca mai e unu ca tine..nu mai bine il inviti la o masa undeva select? ca sa-ti faca un soi de abonament

regula de baza: sub 100 in localitate!

n-ai reusit sa inregistrezi ceva cu telefonu?

oricum ei baga placa " nu ne intereseaza de ceillalti", dar puteai face ceva vis a vis de tipul cu kia...


--------------------
proud owner of BMW E28 524td and Ford Capri Mk III V6 2.8.......and more
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:58 PM