IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Curent geamuri electrice
Mihai_AMD
post Jul 22 2008, 01:47 AM
Post #1


> Membru de onoare <
*****

Group: Members
Posts: 3,521
Joined: 18-June 07
From: Gaesti,Dambovita
Member No.: 988
Car: E12, E34
Engine: M20B20, M50B20



pana sa imi iau butoane luminate aveam geamurile electrice legate la bricheta,care era tot timpul activa,nu pe contact si acu cu butoane luminate imi stateau si noaptea aprinse,tot timpul.am tras curent direct de la contact si azi am obs ca in mers daca actionez vreun geam imi ia din puterea motorului,lasam geamul jos si am crezut ca am ramas fara benzina blink.gif ....cand am dat drumu la buton sia revenit....ma gandesc ca direct de la contact de acolo nu e ortodox si...nici benefic,uite ca imi face probleme....la ce as putea sa le leg?....nici pe contact de tot nu as vrea,adica sa pun de tot contact ca sa deschid un geam,ca altfel legam la aertoterma..as vrea la prima faza,cea in care merg semnalizarile,stergatoarele..sar putea sa ma uit poate leg de la stergatoare,am vazut ca sunt fire groase acolo spre motorul de la ele


--------------------
BMW E12 550i M70, since 1977
BMW E34 520i M50, since 1995
BMW E39 530d M57,since 1999
BMW E39 530d M57,since 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post
comisaru
post Aug 29 2008, 04:25 PM
Post #2


73% BMW corupt
****

Group: Insiders
Posts: 746
Joined: 21-December 05
From: Ploiesti
Member No.: 135



Leaga comanda de la releu pe contact, si alimentarea geamurilor de la o sursa mai puternica.(asta implica sa montezi un releu).
Alta varianta ar fi sa cauti sa copiezi o instalatie de la un E12 cu geamuri electrice din fabrica.


--------------------
316
Go to the top of the page
 
+Quote Post
io'sŪ
post Sep 2 2008, 10:45 PM
Post #3


.
*****

Group: Super Moderators
Posts: 5,955
Joined: 31-October 05
From: Bucureşti
Member No.: 72
Car: .
Engine: .





exact cum a zis comisaru te sfatuiesc si eu sa faci, pune pe releu pe care il alimentezi de la o sursa puternica sau chiar de la baterie iar comanda o iei de unde vrei tu
sau te poti uita sa copiezi nu neaparat de la e12, orice model e30/28/23 au un sistem ft misto, daca uiti geamul coborat nu trebuie sa puicontactul neaparat, trebuie sa ti o usa deschisa si atunci geamurile vor functiona wink.gif


--------------------
"PUTEREA BATE CUPLU PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"
"BMW E PENTRU DRUMURI LUNGI PE CARE SA LE FACI MAI REPEDE DECIT ORICINE PE SOSEA, SA MERGI TARE SI PE AUTOSTRADA SI PE SERPENTINE SI SA -I DAI 200 SI LA DEAL SI LA VALE"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:10 AM