IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> 525 diesel, 2002-2003
oaspetele
post Mar 4 2006, 09:15 AM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 4
Joined: 4-March 06
Member No.: 213



Incep prin a va saluta si a va ura km "fara numar"...
Postez aici, deoarece pe subforumul seria 5 arata general, iar sfaturi pot primi din orice parte.

scrutez mobile.de de cativa ani, dar pana in urma cu cateva luni nu aveam target BMW-ul. am aruncat asa, o privire peste posibile 525 dieseluri si am dat peste cateva surprize placute.

iata una dintre ele :
BMW 525d Edition Sport M PAKET Kategorie: Limousine



EUR 14.999
MwSt. ausweisbar
Daten:
Gebrauchtfahrzeug, 62.000 km
120 kW (163 PS), Diesel, Schaltgetriebe, Euro 3
EZ: 07/02, HU: 02/08, AU: 02/08
Klimaautomatik, blau-metallic, 4/5 Türen

Kraftstoffverbrauch kombiniert :
6,7 l/100km
CO2-Emissionen kombiniert:
179 g/km

Besonderheiten:
ABS, Stabilitätskontrolle, Zentralverriegelung, el. Wegfahrsperre, Lederausstattung, Leichtmetallfelgen, Sitzheizung, el. Fensterheber, Xenonscheinwerfer , Garantie


Beschreibung:
Klimaautomtik, Alcantara Leder Sport Sitze, DSC, Abs,6*Airbag, Alufelgen, El. Fenster, El. Spiegel, Xenon, Servo, Zv+ Fb, Sport Paket, Nebelscheinwerfer, Regensensor, Colorglas, Scheckheft,5Gang,Boradcpomuter.

Händler:

link


deci, masinuta fara tva ajunge pe la 13300 euro, cu tot cu acte si drum pana in romania, dupa care i se aplica accize de 814 euro si un TVA de 1875, supus legilor fiscale, adica deductibil.
biggrin.gif
hai sa zicem 14500 rotund.
asa, acum vin intrebarile


1.ce stiti despre motorul 2.5 d de la BMW ??
fiabilitate, consum, pretare la remapari ???
are sub 2500 cm3 sau peste ??

2.pretul ca atare pentru masina si km il considerati ok ??

3.aveti ceva date clare referitoare la viitoarele impozite auto, vizavi de cilindree ??

mai revin, pe masura ce se acumuleaza raspunsuri.
mersi mult !


--------------------
bun si bronzul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristic
post Mar 4 2006, 10:49 AM
Post #2


CristiC
*****

Group: Insiders
Posts: 1,138
Joined: 19-October 05
From: Ploiesti
Member No.: 26
Car: E87
Engine: 116i 115cp 2007



1. are cam 2500 cm3 (poate un pic mai putin), e destul de fasneatza masinutza
2. km sunt cam putini pt germania, dar sa sti ca si nemtii cu toata legislatia lor mai dau km inapoi

Daca te hotarasti sa mergi s-o cumperi mai gaseste inca vreo 2-3 masini de "rezerva" ca sa nu te trezesti acolo ca nu-ti place masina, sau ca e vreo tzeapa.

uite cam cat o sa fie RCA-ul din 2007 http://www.bimmer.ro/forum/viewtopic.php?t=634


--------------------
ex E30; ex E46; now E87
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oaspetele
post Mar 4 2006, 12:08 PM
Post #3


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 4
Joined: 4-March 06
Member No.: 213





mersi de raspunsuri.
am deja 2 masini aduse din De, asa ca nu-s chiar incepator, basca ca vorbesc si limba lu Giote.

totusi, nici un aproprietar nu ma ajuta ??

partea cu cm3 e importanta vizavi de calculul taxelor vamale (tva si accize, mai precis) : sub 2500 e un pret, peste e altul.

din linkul dat de tine se pare ca asigurarea va fi aceeasi, indiferent de cilindreea peste 2000 cm3.
dar cum va sta treaba in privinta impozitului ???


--------------------
bun si bronzul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CAT
post Mar 4 2006, 10:34 PM
Post #4


64% BMW corupt
****

Group: Members
Posts: 636
Joined: 7-January 06
From: B A C A U
Member No.: 150



salut oaspete

cunosc masina asta - itzi potzi da seama din avatar biggrin.gif
pretul e ok, eu am dat 11500 pe ea in germania - fabricatie 2001 / 67 000 km/ kit m5

motorul de 2.5 e in regula - nu cunosc pe nimeni cu probleme. am mers cu o masina de asta care avea peste 250 000 si era ok.

cilindreea e sub 2500

consumul e sub 9% in oras / 6-7% in afara la 130 -150 km/h


din ce se vede in poze , pielea de pe masina e asa si asa, mai bine cere detalii .

jantele sunt Breyton - adica scumpe/ se deformeaza usor in ro sad.gif

cauciucurile sunt cel putin 235/45/17 - cam zece mil bucata. poate gasesti pe acolo un set de rezerva mai ieftin.

intereseaza-te daca e doar kit optik M , sau daca are toata suspensia modoficata, din poze asa pare. asta ar insemna costuri mai mari la piese, fatza de cele de serie.

de obicei cele cu spoiler M au protectiile de plastic de pe interiorul rotii si de sub bara cam lovite (sunt f joase) - sunt 4.5 mil bucata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oaspetele
post Mar 5 2006, 07:11 AM
Post #5


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 4
Joined: 4-March 06
Member No.: 213



mersi mult de lamuriri, intr-adevar un raspuns complet. multe lucruri la care io unul nu m-as fi gandit.

cat despre masina din link, mai mult ca sigur ca nu va fi achizitionata de mine. a fost doar un exemplu care pe mine m-a pus pe ganduri vizavi de preturile marcilor premium din Germania.


--------------------
bun si bronzul
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:54 PM