IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> nimeni nu stie ce are motorul meu, rog ajutor!!!!
sebaa
post Oct 14 2009, 01:05 PM
Post #21


27% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 280
Joined: 18-April 08
From: Bucuresti
Member No.: 1,588
Car: E30
Engine: M10 1.8 105CP



QUOTE (San @ Oct 13 2009, 11:30 PM) *
Salut!
Ceva asemanator am si eu si chiar nu mai stiu ce sa fac .. toata lumea im spune sa schimb motorul .. dar in RO nu prea e asa usor sa faci rost de 500 euro numa motor ...

Deci Bestia mea e 1985` _ 320i - 2.0 L _ M20B20 _ I6, _ 129 PS (95 kW; 127 hp) Cam suna ciudat .... parca e un TDS ... la turati mai mari scoate si fum la greu (toba neagra) ... ( mai are si tremurici ... nu conteaza daca e calda sau rece ... numa cind ii vine ei ) ; sad.gif Din pacate am primit raspuns de la Doctor ... `` Tre schimbat motorul , scapa din presiune si nu ajunge uleiul pina la tacheti , pompa de ulei ii ok ...`` si acuma o inceput sa si manince ulei la greu sad.gif o reglat ceva si adevaru e ca acuma caut roti ca asteas terminate ... suna tot la fel ... voi mai incerca sa schimb bujiile si fisele ... nu as vrea sa ajung la schimbat de motor ( nici nu am deunde )
Buji am luat Denso 12ron/Buc (nu le schimb pina nu fac rost de fise) si acuma vinez nishte Fise ... dar pina acuma numa la preturi ... de nu mio venit sa cred ... am schimbat si Ulei am pus Castrol Magnatec 10W-40 uleiul vechi nu prea io placut ca nul minca , acuma asta ii place la nebunie 500Km si aprox 1 litru a trebuit sa complectez sad.gif
Va implor datim vro ideie ca eu is falit sad.gif


Incearca totusi sa strangi bani sa iei un motor sh. Nu e 500 de euro unul, gasesti mult mai ieftin. ai deja cutie si evacuare si presupunem ca astea sunt bune, deci iesi muult mai ieftin. sa nu iei 2.3! cauta 2.0, vei gasi sigur!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 01:53 AM