IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Sablare in IASI?, Chiar nu mai stiu unde sa caut...
calind79
post Nov 21 2009, 01:33 PM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 1
Joined: 21-November 09
Member No.: 3,076
Car: E30
Engine: M20 2.5 171CP



Salut

Am urmatoarea problema: vreau sa sablez (pentru a da jos vopseaua veche in vederea revopsirii) un cadru de motocicleta din tevi de otel. Am gasit in IASI citeva locuri unde fac sablare cu instalatii industriale, de presiune foarte mare si care folosesc nisip de granulatie sau alice. Am facut o proba pe o bucata detasabila din cadru la una din aceste instalatii cu nisip, dar suprafata a ramas extrem de rugoasa in urma operatiei, mult prea rugoasa pentru a arata bine dupa vopsire. Am aflat ca exista alti agenti pentru sablare (alice din sticla, zgura speciala, nisip f. fin, gheata carbonica etc) care nu sint atit de agresivi cu suprafata metalului, dar nu am reusit sa gasesc pina acum in IASI pe cineva care sa faca operatia astfel. M-am gindit sa intreb si pe un forum auto pentru ca stiu ca multi isi reconditioneaza jantele din aluminiu, care nu are duritatea otelului si se preteaza doar la o sablare mai "miloasa". Are idee cineva unde pot sa ma duc sa fac asa ceva in IASI? sad.gif Platesc bine, m-am saturat sa tot umblu pe drumuri si sa nu reusesc nimic... Multumesc anticipat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iulian325
post Nov 26 2009, 09:54 AM
Post #2


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 1,511
Joined: 25-May 06
From: IASI
Member No.: 307
Car: -
Engine: -



acu am vazut anuntul tau

anul trecut ti-as fi luat 30 ron ... insa nu voia nimeni sa sableze nimic
asa ca bine ca am vandut aparatul!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:24 PM