IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> INCREDIBIL!!!, strigator la cer
Peter Pan
post Aug 22 2008, 03:17 PM
Post #1


27% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 314
Joined: 7-March 07
From: ZION
Member No.: 731
Car: E46 325CI
Engine: M54B25 2500 192CP



In sectorul 2 se ridica masini parcate, intr-o veselie.Pe strada Ritmului cu Panteliom astazi am vazut ridicandu'se peste 10 masini din fata blocurilor de la restaurantul turcesc in conditiile in care nu exista nici macar 1 loc de parcare amenajat in aceasta zona.Oare unde sa parcam??Daca masina iti este ridicata trebuie sa platesti urmatoarele ca sa o iei innapoi :150 RON -ridicarea; 150 RON- transportul;si 200 Ron/ zi stationarea in locul unde ti-o duc.

Unde sa mai parcam oameni buni daca peste tot este "parcarea interzisa", peste tot se lucreaza sunt santuri si nu exista parcari amenajate niciunde.

Chestia asta se intampla si in sectorul 3 dar s-au facut locuri de parcare pt majoritatea locatarilor.....

Go to the top of the page
 
+Quote Post
alex230ro
post Aug 22 2008, 03:24 PM
Post #2


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 4,459
Joined: 18-October 05
Member No.: 15
Car: E30
Engine: M42



imi pare rau dar sunt de acord,daca e semn de parcare interzisa la revedere,nu cred ca cei care au pus semnul ala acolo l-au pus degeaba.
mi s-a acrit sa se blocheze circulatia pt ca ciumetii parcheaza pe banda 1

PS:la romani e si stilul asta de a parca masina cat mai aproape de locul unde trebuie sa ajungi unii ar parca si in magazin cred .
Chiar cred ca ar avea succes un magazin tip drive in


PS2.mda locuri de parcare cam subtire ,poate mai baga nea Ontanu cateva

This post has been edited by alex230ro: Aug 22 2008, 03:24 PM


--------------------
cotetz 1,8is
cazan 140i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Peter Pan
post Aug 22 2008, 03:30 PM
Post #3


27% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 314
Joined: 7-March 07
From: ZION
Member No.: 731
Car: E46 325CI
Engine: M54B25 2500 192CP





QUOTE (alex230ro @ Aug 22 2008, 04:24 PM) *
imi pare rau dar sunt de acord,daca e semn de parcare interzisa la revedere,nu cred ca cei care au pus semnul ala acolo l-au pus degeaba.
mi s-a acrit sa se blocheze circulatia pt ca ciumetii parcheaza pe banda 1

PS:la romani e si stilul asta de a parca masina cat mai aproape de locul unde trebuie sa ajungi unii ar parca si in magazin cred .
Chiar cred ca ar avea succes un magazin tip drive in


PS2.mda locuri de parcare cam subtire ,poate mai baga nea Ontanu cateva



astea nu-s masini parcate in intersectie sau care sa blocheze circulatia...sunt masini parcate in fata blocului cum se parcheaza peste tot in orasul asta (masinile locatarilor din blocurile alea)....OK sunt de acord sa ridice pe cei care incurca cu adevarat circulatia.Acolo sunt cateva sute de masini parcate....unde sa se duca toate alea?

Probabil ca o sa nu o sa mai fii de acord atunci cand iti va ridica masina dintr-un loc in care masina statea fara sa incurce pe nimeni.Cam la modul asta se ridica masini...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
alex230ro
post Aug 22 2008, 03:31 PM
Post #4


100% BMW corupt
*****

Group: Insiders
Posts: 4,459
Joined: 18-October 05
Member No.: 15
Car: E30
Engine: M42



pai cum am zis,erau parcate in zona indicatorului?
edit:cum naiba sa nu incurce?sunt alea inainte de autogara?sau care masini?

This post has been edited by alex230ro: Aug 22 2008, 03:32 PM


--------------------
cotetz 1,8is
cazan 140i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Peter Pan
post Aug 22 2008, 03:38 PM
Post #5


27% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 314
Joined: 7-March 07
From: ZION
Member No.: 731
Car: E46 325CI
Engine: M54B25 2500 192CP



QUOTE (alex230ro @ Aug 22 2008, 04:31 PM) *
pai cum am zis,erau parcate in zona indicatorului?
edit:cum naiba sa nu incurce?sunt alea inainte de autogara?sau care masini?



Nu nu, alea de pe Pantelimon....am auzit zilele astea la Tv zicea cineva ca orasul este plin de indicatoare cu "parcarea interzisa" dar nici unul care sa te indrume catre locuri de parcare smile.gif

Oricum este aberant....sunt sute de familii care au masina in zona aia....chiar nu ai unde sa o parchezi.

sa ridice masinile cocalarilor care isi parcheaza jepurile pe toate scuarurile, palea care sunt in intersectii si nu poti sa iesi de pe strada ca nu vezi nimic etc...nu masinile parcate in fata blocului pt ca in alta parte nu ai unde...

This post has been edited by Peter Pan: Aug 22 2008, 03:41 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MeHigh
post Aug 22 2008, 03:58 PM
Post #6


Roadrunner
*****

Group: Members
Posts: 2,378
Joined: 10-November 07
From: Bucuresti
Member No.: 1,273
Car: E39
Engine: M57D30





suntem condusi de niste rahati, pe care i-am votat pe principiul " intre 2 rele o alegem pe cea mai mica".
Eu nu mai stau mult in rahatul asta de bucuresti, sunt satul pana peste cap. Abia astept o pozitie libera in companie undeva in alta parte. Halal autoritati avem.
Impozite platim cu totii....insa nu vad unde se duc banii aia, cel putin eu unul nu ii simt. Masina mi-o zgarie toti cretinii beti, pt ca politia nu se plimba prin cartierul meu. Cu bata in cao ti se da pe strada, sau mai stiu eu ce. La cozi stai ca sa platesti ceva la primarie, politie etc. Deci, cu ce ma ajuta ca platessc peste 1000 RON impozit, daca traiesc in acelasi cacat pana la genunchi??......
parcari nu, strazi nu, autostrazi nu, pasaje pietonale nu, aglomeratie DA, taxe DA, accize in pretul benzinei DA......birocratie, cacanarie, manarie, smecherie. M-am saturat, deja nu mai am nimic pentru care sa raman in orasul asta, cu exceptia jobului - deocamdata.


This post has been edited by MeHigh: Aug 22 2008, 04:06 PM


--------------------
Cash only, no I will not trade + cash for your ETA, nor do I want any wheels, ex girlfriends, puppies, or sexual favors....well maybe but PM me about that one
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 08:08 AM