IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> modificari si solutii pe timp de criza :D, nici nu va da prin cap!
bartro
post Jun 4 2010, 02:33 PM
Post #41


zijdelings geïnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,950
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp



QUOTE (xander @ Jun 4 2010, 02:25 PM) *
asta e ceva de genul "las o ma ca merge si asa"
..
de asta nu sunt de acord cu modificarea dar fiecare face ce vrea cu masina lui

Si cu farurile pe care la ai pus pe masina ta cum ramana? Sunt sigur ca nu sunt la fel de bune decat unele noi stock.

LE: si mie imi plac lucruri cat mai originale posibil, dar asta nu inseamna ca o modificare este prin definitie prost si va rezulta in performante proaste. Faptul ca veniti cu argumente 'e clar, imi dau seamna' nu adauga nimic constructiv la discutie, doar va exprimati scepticism.

This post has been edited by bartro: Jun 4 2010, 02:46 PM


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xander
post Jun 4 2010, 03:51 PM
Post #42


73% BMW corupt
****

Group: Members
Posts: 766
Joined: 28-October 07
From: iasi
Member No.: 1,243
Car: E28,E39
Engine: M21,116CP M57 193CP



QUOTE (Dani88br @ Jun 4 2010, 01:37 PM) *
Si faza cu bicicleta, cred ca ajungeam sa fac turul Frantei la cat de multi bani se invart in jegul asta de braila, la noi inca sunt salarii de 500Ron sa te vad pe tine ce mananci, si de platit alte porcarii, si sa ami iei si pompa originala, explica-mi!
Salut!

si eu tot cu salar de 500 lei am facuto pe cea alba
cand am luato era praf motorul am schimbat segmenti pistoane garnituri si mergea dar nu foarte bine...scotea fum cat casa din cauza capului la pompa
asa ca mergeam cat mai putin cu ea doar cand era urgenta si in rest bagam cu bicicleta laugh.gif
in cateva luni am strans bani si am luat alt motor cu pompa electronica si l am pus pe ea (pana acum nu am vazut alt e28 cu pompa electronica)asta se datoreaza mult si lui shark care m a ajutat cu legatul potentiometrului de la pedala de accelereatie
eu unul asa vad lucrurile decat sa pierd timp sa muncesc de 2 ori mai bine odata si bine

din cate am inteles asta e o solutie provizorie pana gasesti alta pompa daca e asa e bine

eu as fi lasat asa pana strangeam bani de alta pompa buna ....pompa de pe masina nu mai mergea deloc?

legat de farurile de pe masina mea nu au nici o treaba cu discutia dar raspunsul il gasesti in postul 16 http://bmwzone.ro/forums/index.php?showtopic=4990

farurile lumineaza mult mai bine iar daca te uiti pe orice far are o norma europeana e1 e2 e3
cele originale au norma e1 cele facute de mine sunt e9 deci nu are cum sa lumineze mai prost un far facut mult mai recent nou, decat unul vechi facut in anii 80
farurile facute de mine au mai bine de 2 ani si 30 000 km si sunt ca noi, nu au nici un defect,si nu sunt asa de nebun sa merg cu niste faruri chioare
am si faruri originale impecabile facute din 2 seturi unul luat de la interceptor si cel care era pe masina care le pot monta in 10 min pt aspect classic tongue.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartro
post Jun 4 2010, 04:37 PM
Post #43


zijdelings geïnteresseerd
*****

Group: Super Moderators
Posts: 7,950
Joined: 14-January 07
From: around here
Member No.: 530
Car: 114 2002 / E12 528
Engine: M10 100cp / M30 165cp





QUOTE (xander @ Jun 4 2010, 04:51 PM) *
legat de farurile de pe masina mea nu au nici o treaba cu discutia

Ma gandeam ca discutam si de principiu aici, my bad.

QUOTE
farurile lumineaza mult mai bine iar daca te uiti pe orice far are o norma europeana e1 e2 e3
cele originale au norma e1 cele facute de mine sunt e9 deci nu are cum sa lumineze mai prost un far facut mult mai recent nou, decat unul vechi facut in anii 80
farurile facute de mine au mai bine de 2 ani si 30 000 km si sunt ca noi, nu au nici un defect,si nu sunt asa de nebun sa merg cu niste faruri chioare
am si faruri originale impecabile facute din 2 seturi unul luat de la interceptor si cel care era pe masina care le pot monta in 10 min pt aspect classic tongue.gif

Pana la urma sunt facute de tine, au norme e1, e2 si e3 sau au norma e9? Pe sticla nu vad scris nimic de nici o norma.


--------------------
Black heart scarring darker still
To keep up with me
You've got to walk like a panther tonight
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 4 2010, 09:10 PM
Post #44


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP



astazi am primit intermediarulllllll!!!!!!!!
o sa revin in cateva zile nu stiu exact in cate cu un filmulet cum trage utilajul, numai bine, va salut!
@ xander-> vezi ca este un tip ceh parca care a modificat un m21 rau de tot, si culmea nu foloseste injectie bmw si are performante mai bune wink.gif binenteles turbo inter modificari chiloasa si altele...dar injectia e un fel de corcitura cu un dodge cummins, asta nu inseamna ca e o porcarie de modificarem, dupa cum spune si barto, daca faci o modificare asta nu inseamna ca inrautateste situatie, si asta ti o spun eu, multe masini mai au nevoie de modificari indiferent cum ar fi ele simple sau complexe, nu vin din fabrica perfecte, am facut acum vreo 2 ani un golf 1 diesel 1.6 cu o alta pompa de injectie decat cea originala, si in ziua de azi merge masinuta:)


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xander
post Jun 4 2010, 09:29 PM
Post #45


73% BMW corupt
****

Group: Members
Posts: 766
Joined: 28-October 07
From: iasi
Member No.: 1,243
Car: E28,E39
Engine: M21,116CP M57 193CP



QUOTE (Dani88br @ Jun 4 2010, 09:10 PM) *
astazi am primit intermediarulllllll!!!!!!!!
o sa revin in cateva zile nu stiu exact in cate cu un filmulet cum trage utilajul, numai bine, va salut!
@ xander-> vezi ca este un tip ceh parca care a modificat un m21 rau de tot, si culmea nu foloseste injectie bmw si are performante mai bune wink.gif binenteles turbo inter modificari chiloasa si altele...dar injectia e un fel de corcitura cu un dodge cummins, asta nu inseamna ca e o porcarie de modificarem, dupa cum spune si barto, daca faci o modificare asta nu inseamna ca inrautateste situatie, si asta ti o spun eu, multe masini mai au nevoie de modificari indiferent cum ar fi ele simple sau complexe, nu vin din fabrica perfecte, am facut acum vreo 2 ani un golf 1 diesel 1.6 cu o alta pompa de injectie decat cea originala, si in ziua de azi merge masinuta:)


foarte bine asa si trebuie...sa mearga
si iti doresc sa mearga si a ta
succese cu reglajele smile.gif
ai un link ceva cu cel din cehia modificat?

farurile sunt e9 scrie langa lupa o sa fac poze si o sa le vezi la "masina mea"

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 6 2010, 11:12 AM
Post #46


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP





nu am link, dar am vb cu el pin mesaje pe nush ce site, mi se pare ca am nise poze cu masina lui, se cunoaste ca e un 524td e28 modificat rau


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 12 2010, 12:12 PM
Post #47


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP



gata am abondonat proiectul cu pompa de savareta deoarece am facut rost de original la un pret mai mult decat decent, mi am facut treaba cu ea, m am carutat cu ea prin oras destul pana am facut rost de $ si am gasit ce imi trebuie, acum cu pompa buna vine si un set de injectoare beton + alte porcarii sa imbunatateasca un pic mersul masinii zic eu biggrin.gif
va salut!


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Jun 12 2010, 01:31 PM
Post #48


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp



Nu ne-ai spus cum mergea cu pompa aia... Banuiesc ca mai prost decat cu una originala, altfel o lasai asa tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 12 2010, 04:20 PM
Post #49


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP



pai m am miscat cu ea destul pana am facut rost de cea originala, ma enerva ca nu prea se tura, in rest era ok, sa zic ca se tura maxim maxim daca trageai de ea 3000 si un pic asta ma enerva...in rest era buna sa iti faci treaba cu ea, dar faza e ca nu puteam refuza oferta pe ce i am luat acum o gramada de porcarii pe un pret corect! si am abandonat.
Acum vand pompa de saviem 200lei UP:)))!=))


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Jun 12 2010, 04:32 PM
Post #50


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp





Spor la vanzare tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 12 2010, 04:49 PM
Post #51


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP



ms ms, oricum nu ma astept sa o dau aici am zis la misto:P


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pages V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:14 PM