IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

7 Pages V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Automate si....Automatizate
INTERCEPTOR
post Jun 13 2010, 05:44 PM
Post #21


me,love,ciupacabra
*****

Group: Members
Posts: 4,273
Joined: 23-October 05
From: ROMANIA
Member No.: 50
Car: 3.0, 2000,2800CS,2500
Engine: M 30 si 1 M10



eu nu te iubesc deloc ciupanezule.si cum am zios ma pis pe cutia lor automata.
si daca as avea bani sa mi cumpar de ala tot manual mi as lua.asa ca maxime si tampenii aberezi tu.fiecare om are dreptul sa si cumpere si sa i placa ce vrea.deci opinia ta este nula in cazul meu
manual gear rulez

maxime si fabule.vezi ca aici nu tre sa impresionezi pe nimeni cu ,cuvinte elevate.nu suntem bmwclub si nu tre sa demonstrezi nimic:P
si cu asta sper sa ma scutesti de alte argumente cretine despre mercedes si cutiile automate.


http://en.wikipedia.org/wiki/McLaren_F1

This post has been edited by INTERCEPTOR: Jun 13 2010, 05:45 PM


--------------------


Uploaded with ImageShack.us
girls allowed
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Jun 13 2010, 05:54 PM
Post #22


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (xox @ Jun 13 2010, 06:21 PM) *
Ori unii mai cumpara pentru ca le place modelul. Si le place sa stea sub masina la -10 grade sa schimbe cutia de viteze la bordura smile.gif

Primul exemplu este posibil, al doilea nu.
Nu stai de plăcere sub maşină în condiţii grele ci de nevoie.


QUOTE (xox @ Jun 13 2010, 06:21 PM) *
Aici totusi ne-am adunat ca ne plac vechiturile. Alea cu motoare mari, taxe mari, consum mare. Unora ne plac mai noi, altora mai vechi. Cum ziceam, oameni si oameni. Nu inseamna ca trebuie sa-ti impui parerea. Pentru ca daca nu ti-ai dat seama, asta incerci sa faci smile.gif si nu-i ok. Dar te iubim si pe tine asa cum esti, cu atribute si cu defecte cu tot drinks.gif

Nu am cum să-mi impun părerea pentru că nu acesta este scopul meu.
Este un forum de discuţii, unii gândesc într-un mod, alţii în alt mod.

Poate n-am citit bine, însă nu văd la tine vreo "vechitură cu motor mare, taxe mari, consum mare".
După cum se pare că ai văzut şi pe pielea ta, nu e rău să gândeşti şi raţional.


QUOTE (INTERCEPTOR @ Jun 13 2010, 06:44 PM) *
eu nu te iubesc deloc ciupanezule.si cum am zios ma pis pe cutia lor automata.
si daca as avea bani sa mi cumpar de ala tot manual mi as lua.asa ca maxime si tampenii aberezi tu.fiecare om are dreptul sa si cumpere si sa i placa ce vrea.deci opinia ta este nula in cazul meu
manual gear rulez

maxime si fabule.vezi ca aici nu tre sa impresionezi pe nimeni cu ,cuvinte elevate.nu suntem bmwclub si nu tre sa demonstrezi nimic:P
si cu asta sper sa ma scutesti de alte argumente cretine despre mercedes si cutiile automate.


http://en.wikipedia.org/wiki/McLaren_F1


Mai bine, nu-mi plac homosexualităţile de genul acesta. smile.gif

Nu există SLR manual.

Eu încerc să vorbesc politicos.

Preferi să-ţi spun că mă cac în părerea ta aşa cum faci tu de obicei?

Tu ai zis că cei care-şi iau maşini sport automate sunt nişte retardaţi.
Asta e clar o prostie, o aberaţie, o tâmpenie. Asta ca să mă exprim cum îţi place şi ţie. Nu e prea frumos, nu?

Nu prea are rost o discuţie dacă nu eşti pregătit să accepţi şi păreri diferite, mai ales dacă sunt argumentate.

Dar e mai uşor să spui că altul aberează în loc să încerci să gândeşti puţin raţional.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 13 2010, 07:54 PM
Post #23


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP





Asta aveam sieu impresia, ca este foarte bine gandita din toate punctele de vedere, am vazut la tataitu ala 524tda cica il avea de 10 ani, a facut o data motorul cand l a luat,una peste alta a zis ca este super multumit de dieselist hidramat smile.gif
Atunci imi caut un 525i sau 520i hidramat e34 dar mie frica totusi de cutie,daca imi iau una o verific si rasverific cum schimba cutia aia sa fiu sigur ca nui probleme,ca mai incolo sa caut cutie hidramata, sau sa fiu nevoit sa ii pun manuala ca nu gasesc:)). Apropo pe lista de cumparat o masina ar fi si un e30 hidramat 325, si aleg hidramata deoarece grupurile sunt in mintile lor nu trompeta sa huruie ca la balamuc, cu hidramata nu poti face plecari bruste sa distrugi intermediare si grupuri, nu poti face burnuri ceea ce imi convine extrem de mult:D sa stiu eu ca masina a fost maltratata cat mai putin posibil.
Acum nu stiu ce masini ai condus Ciupanezule de zici ca sunt panarame cutiile vechi, dar e34 asta care m am plimbat cam 1500km cu el nu era deloc lenes sau sa ai dificultati sa nu te asculte cutia, totul era din acceleratie, tot din acceleratie dadeam si inferioara cand aveam nevoie asa ca nu sunt deloc rele cutiile astea, foarte simple fara multi senzori(cred ca nu are mai deloc)daca ii schimbi uleiul la timp eu zic ca nu ai treaba cu ea!Parerea mea, parerea mea....tongue.gif
OFF: tot forumul ar trebui sa ne intalnim undeva de preferabil o terasa,si sa i avem la masa pe Interceptor si Ciupaneze unu langa altul sa vedem ce discutii aprinse vor lua nastere:))


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Jun 13 2010, 08:00 PM
Post #24


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



Cam toate BMW-urile moderne în afară de Z4, seria 8, M3 E92, M6 şi M5 E60.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
haifisch
post Jun 13 2010, 08:29 PM
Post #25


Was ist Zeit?
*****

Group: Super Moderators
Posts: 2,084
Joined: 31-October 05
Member No.: 75
Car: E28
Engine: M20 2.0i 129CP



daca ii pui la masa pe amandoi o sa fie o comedie cu un pic de actiune smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Jun 13 2010, 08:31 PM
Post #26


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp





Deci exista o lista cu ce n-ai condus inca laugh.gif
S-au mai intalnit pana acum si au supravietuit amandoi tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 13 2010, 08:34 PM
Post #27


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP



ar fi niste dezbateri de pomina tongue.gif
cred ca cea mai noua masina care am condus de la bmw a fost un e39 din 98 525tds manual, parca mai era un e38 725tds manual, cam astea sunt bmwuri noi ptr mine smile.gif) in rest cazanele de tuica si cateva forase de ursi & pisici

This post has been edited by Dani88br: Jun 13 2010, 08:38 PM


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Jun 13 2010, 08:41 PM
Post #28


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (tomado e28 owner @ Jun 13 2010, 09:31 PM) *
Deci exista o lista cu ce n-ai condus inca laugh.gif


Nu prea văd partea amuzantă.
Maşinile sunt cea mai mare pasiune a mea, aşa că am folosit orice ocazie pentru a conduce diverse BMW-uri. smile.gif

Îmi pare rău că încă n-am condus E21, E23, E12, E28, dar nu e timpul pierdut.
Cel mai vechi BMW pe care l-am condus este E30.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomado e28 owner
post Jun 13 2010, 09:22 PM
Post #29


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 1,452
Joined: 21-September 08
From: Oradea
Member No.: 1,803
Car: ex e28, actual C70
Engine: 2.4i 170cp



Imi imaginam o lista de unde tai pe rand modelele pe care le conduci si au mai ramas doar 5...
Poti veni la intalnirea din vara si mai reduci din ele. E28 iti pun eu la dispozitie cu placere smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Jun 13 2010, 10:01 PM
Post #30


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa





Mi-ar plăcea să ajung, însă nu ştiu încă dacă o să pot.

Îţi întorc favoarea dacă ne întâlnim cumva la acea întâlnire sau prin Bucureşti. tongue.gif

E28 este unul dintre modelele vechi care-mi place foarte mult din punct de vedere al design-ului.
Păcat că nu prea mai vezi unul în stare bună decât foarte rar.

This post has been edited by Ciupanezu: Jun 13 2010, 10:02 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
INTERCEPTOR
post Jun 13 2010, 10:04 PM
Post #31


me,love,ciupacabra
*****

Group: Members
Posts: 4,273
Joined: 23-October 05
From: ROMANIA
Member No.: 50
Car: 3.0, 2000,2800CS,2500
Engine: M 30 si 1 M10



sper sa nu conduci in viata ta dastea vechi
ti ar cadea rangul
mie mi se rupe ca vb tu cum vb eu:P
esti penibil
o tii langa cu cutia ta automata

tu nu intelegi ca esti pe un forum gresit.nu ne intereseaza evolutia ta spectaculoasa in ale masinilor.we are retards noi vrem ligheane si forase vechi..eu stiu ca tu atata poti.deci nu ti pot cere mai mult.putrea de a intelege a oamenilor ,este limitata.si nu electronic.
daca tu zici ca cea mai tare masina din lume are cutie automata si asta este bine ca asa vrea curuletu tau atunci asa sa fie.daca as fi homosexual ..ai fi ultimul cu care mi as trage o.as prefera sa ma violeze o maimuta.


--------------------


Uploaded with ImageShack.us
girls allowed
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TiL
post Jun 13 2010, 10:12 PM
Post #32


100% BMW corupt
*****

Group: Administrators
Posts: 8,477
Joined: 17-October 05
From: Bucuresti
Member No.: 7
Car: E28 525i
Engine: M30 2.5 147cp



Interceptor, hai sa lasam cetitorul sa traga concluzii, care-i gay, care-i penibil etc tongue.gif

Cred ca pe ciupanez o sa-l putem aduce pe "calea cea dreapta" doar daca ii punem niste cazane bune sub nas.


--------------------
Inline 6 in a 5-er 4 ever
E28 528i, E39 525i touring, E39 520i touring, E53 X5 4.4i, E70 X5 3.0si, E46 318i

ex E39 520i exclusive, E39 525tds, E46 318d touring, E28 525i, E34 525i, E28 524td, E30 318i, E28 525i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 14 2010, 01:58 AM
Post #33


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP



nu mai pot de ras:)) amuzanti rau de tot tipii
Acum nu vreau sa starnesc nici un conflict, dar mie aiurea sa cumpar masina sport cu hidramata, e o porcarie totala, hidramata e buna ptr daily use ptr a scapa de amestecatul in sarmale in trafic sau ptr cei care nu au nici o treaba cu schimbatul vitezelor.
Exemplu de masina sport este ///MSupra care o stie toata lumea, aia e hidramata?sau masinile japoneze cu multi multi caluti(350z/Skyline/supra/eclips/etc)si alea tot manuale, sau Ferrari Porsche Lamborghini nici astea nu serveau hidramata pana acum recent si totusi erau masini sport in toata regula, SLR este o masina de basinosi full de bani, tot in aceiasi oala intra si m6ele asta nou, de ce naiba nu exista cutie manuala ptr el nu imi dau seama:|

This post has been edited by Dani88br: Jun 14 2010, 02:04 AM


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xox
post Jun 14 2010, 02:53 AM
Post #34


Beer Powered
*****

Group: Members
Posts: 2,699
Joined: 9-October 06
Member No.: 460
Car: E36
Engine: M43B16





QUOTE (Ciupanezu @ Jun 13 2010, 06:54 PM) *
Nu stai de plăcere sub maşină în condiţii grele ci de nevoie.


Cum spuneam, cati oameni atatea funduri... Pardon, pareri.

Ai sa razi dar chiar suntem cativa care facem asta. Chit ca n-avem motoare mari, chit ca nu avem nuj ce rachete. Chiar ne place.

Teoretic, ca persoana rationala, ar trebui sa intelegi asta. Faptul ca te incapatanezi si-ti exprimi opinia fara sa te gandesti ca unora chiar le pasa, nu-i ok.

Practic, nu faci decat sa rascolesti rahatul. Capisci?

PS: Crezi ca-i mai interesanta viata daca faci asta?


--------------------
Ex: M10B18(Pierburg)/18(L-Jetronic)/18(Pierburg)/M43TUB19/M20B20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 14 2010, 09:23 AM
Post #35


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP



ehh placerea asta vine doar atunci cand muncesti la masina ta si se strica destul de rar, daca se farama in draci te ia disperarea si tai masina cu toporu smile.gif) asta i am facut eu unui oltcit nenorocit facea o gramada de figuri, incontinu faceai una pica cealalta parca era un lant al slabiciunilor toate astea pana intro zi, am luat toporul am decapotato si pe urma o taietura pe burta si am rupto in 2, apoi mi am luat ceva $ cand am urcato pe cantar smile.gif)



--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Jun 14 2010, 10:00 AM
Post #36


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



QUOTE (INTERCEPTOR @ Jun 13 2010, 11:04 PM) *
sper sa nu conduci in viata ta dastea vechi
ti ar cadea rangul
mie mi se rupe ca vb tu cum vb eu:P
esti penibil
o tii langa cu cutia ta automata

tu nu intelegi ca esti pe un forum gresit.nu ne intereseaza evolutia ta spectaculoasa in ale masinilor.we are retards noi vrem ligheane si forase vechi..eu stiu ca tu atata poti.deci nu ti pot cere mai mult.putrea de a intelege a oamenilor ,este limitata.si nu electronic.
daca tu zici ca cea mai tare masina din lume are cutie automata si asta este bine ca asa vrea curuletu tau atunci asa sa fie.daca as fi homosexual ..ai fi ultimul cu care mi as trage o.as prefera sa ma violeze o maimuta.


Penibil eşti tu.

Nu-ţi mai zic nimic pentru că n-are rost, tot pe a ta o ţii, nu contează ce argumente primeşti.


QUOTE (Dani88br @ Jun 14 2010, 02:58 AM) *
nu mai pot de ras:)) amuzanti rau de tot tipii
Acum nu vreau sa starnesc nici un conflict, dar mie aiurea sa cumpar masina sport cu hidramata, e o porcarie totala, hidramata e buna ptr daily use ptr a scapa de amestecatul in sarmale in trafic sau ptr cei care nu au nici o treaba cu schimbatul vitezelor.
Exemplu de masina sport este ///MSupra care o stie toata lumea, aia e hidramata?sau masinile japoneze cu multi multi caluti(350z/Skyline/supra/eclips/etc)si alea tot manuale, sau Ferrari Porsche Lamborghini nici astea nu serveau hidramata pana acum recent si totusi erau masini sport in toata regula, SLR este o masina de basinosi full de bani, tot in aceiasi oala intra si m6ele asta nou, de ce naiba nu exista cutie manuala ptr el nu imi dau seama:|


Cutiile automate pot fi o alegere bună pentru o maşină sport GT, adică una cu care să poţi călători distanţe mari, aşa cum e gândit SLR-ul.
Dacă tu crezi că SLR-ul este o maşină pentru băşinoşi cu bani, îmi pare rău, însă eşti foarte limitat în gândire.
Dacă unii au foarte mulţi bani, asta nu înseamnă că nu pot fi pasionaţi de maşini.

M5 E60 şi M6 E63/E64 nu au cutii manuale pentru că s-a ales varianta unor cutii foarte rapide numite SMG.
Aceste cutii au prins foarte bine la mulţi clienţi, aşa că nu s-a mai oferit şi o cutie manuală.
Am mers în dreapta într-un M6 şi schimbările atunci când mergi tare sunt extraordinare, te simţi ca într-o maşină cu cutie manuală, iar maşina trage incredibil.


QUOTE (xox @ Jun 14 2010, 03:53 AM) *
Cum spuneam, cati oameni atatea funduri... Pardon, pareri.

Ai sa razi dar chiar suntem cativa care facem asta. Chit ca n-avem motoare mari, chit ca nu avem nuj ce rachete. Chiar ne place.

Teoretic, ca persoana rationala, ar trebui sa intelegi asta. Faptul ca te incapatanezi si-ti exprimi opinia fara sa te gandesti ca unora chiar le pasa, nu-i ok.

Practic, nu faci decat sa rascolesti rahatul. Capisci?

PS: Crezi ca-i mai interesanta viata daca faci asta?


Înţeleg să-ţi placă să munceşti la maşină într-o zi frumoasă, şi eu mai fac asta.

Însă să spui că-ţi place să stai la -10 grade sub maşină, ori eşti masochist ori ai chef de ceartă şi preferi să susţii lucruri în care nu crezi.

O să încerc să nu mai postez aici, e clar că e o pierdere de vreme.

Vezi-ţi de treaba ta, nu te preocupa de viaţa altora.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 14 2010, 12:28 PM
Post #37


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP



QUOTE (Ciupanezu @ Jun 14 2010, 11:00 AM) *
Dacă tu crezi că SLR-ul este o maşină pentru băşinoşi cu bani, îmi pare rău, însă eşti foarte limitat în gândire.
Dacă unii au foarte mulţi bani, asta nu înseamnă că nu pot fi pasionaţi de maşini.


Nu sunt deloc limitat in gandire, sa punem probl in felul urmator:
1) Esti vai steaua ta de sarac, mananci paine cu ceapa tot anu crezi ca mai poti fi pasionat de masini?NU iti zic eu ca nu,nu are rost sa visezi ca ultimul fraier cu gandul ca o sa iti iei un SLR ca tu bagi bilete la bingo cam jumatate din leafa ta.E aproape imposibil sa te gandesti la asa ceva, vb ta ai fi un masochist sau un daydreamer in toata regula, eu unu nu sunt prefer sa ma gandesc la ce imi permit nu la ce nu imi permit.
Cu cei care nu muncesc si au totul deagata de la mami si tati eu ii numesc cocalari basinosi nici decum pasionati de masini, ala care e pasionat de masini este genul de am care a strans fara nici un ajutor bani ptr masina care o conduce, stie ce e aia sa o intretii din banii prorpii si tot asa, un exemplu bun ar fi interceptor dupa parerea mea, el este un pasionat a facut totul cu banii, timpul si efortul lui, in nici uncaz a altuia
Acum ca fapt divers sa imi zici si mie cat de repede crezi ca poti strange 3000 de euro din munca ta fara nici un ajutor, la mine stiu ca dureaza o gramada de luni de strans din c** daca nu mai bine de un an lejer, asa ca astia care au masini de sute de mii de euro sunt majoritatea sunt niste cocalari, au avut totul deagata nu vad unde e pasiunea, pana nu stii ce implica pasiunea aia , in general multe sacrificii de obicei rupi de la gura sa faci ceva la cazan, munca ta depusa acolo, orice modificare reparatie sa fie facuta cu mana ta, si nu in service uri cum fac toti coca cu bani, inca o data NU VAD UNDE E PASIUNEA, aici e vorba de fala sa arati cat de multe chestii poti face tu cu banii si ozn conduci,ce toale ai de la D&G(duc gunoiu) sau alte firme special create ptr publicul cacacios cocalaresc, imi pare rau asa gandesc eu, limite peste limite, ideea e ca nu vad unde e pasiunea atata tot.
Un exemplu bun fiul poponar a lui prigoana, ai vazut ce mufa de handicapat mintal are si ce masina conduce? ala e un pasionat de masini? e un cocalar falos atata tot wink.gif

This post has been edited by Dani88br: Jun 14 2010, 12:31 PM


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Jun 14 2010, 01:36 PM
Post #38


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa





QUOTE (Dani88br @ Jun 14 2010, 01:28 PM) *
Nu sunt deloc limitat in gandire, sa punem probl in felul urmator:

Prin ceea ce ai scris exact asta demonstrezi.

QUOTE (Dani88br @ Jun 14 2010, 01:28 PM) *
1) Esti vai steaua ta de sarac, mananci paine cu ceapa tot anu crezi ca mai poti fi pasionat de masini?NU iti zic eu ca nu,nu are rost sa visezi ca ultimul fraier cu gandul ca o sa iti iei un SLR ca tu bagi bilete la bingo cam jumatate din leafa ta.E aproape imposibil sa te gandesti la asa ceva, vb ta ai fi un masochist sau un daydreamer in toata regula, eu unu nu sunt prefer sa ma gandesc la ce imi permit nu la ce nu imi permit.

Pasiunea nu are legătură cu banii pe care-i ai.
Nu toate maşinile costă cât un SLR, nu toate maşinile sunt scumpe la întreţinere.
Deşi eşti sărac, poţi avea o maşină de 1000 € care să te facă să te simţi fericit, să o repari cu multă plăcere şi să fii la fel de pasionat ca altul care are maşini de zeci sau sute de mii de euro.

QUOTE (Dani88br @ Jun 14 2010, 01:28 PM) *
Cu cei care nu muncesc si au totul deagata de la mami si tati eu ii numesc cocalari basinosi nici decum pasionati de masini, ala care e pasionat de masini este genul de am care a strans fara nici un ajutor bani ptr masina care o conduce, stie ce e aia sa o intretii din banii prorpii si tot asa, un exemplu bun ar fi interceptor dupa parerea mea, el este un pasionat a facut totul cu banii, timpul si efortul lui, in nici uncaz a altuia

Aici la fel demonstrezi un mod obtuz de a gândi.
Generalizezi inutil pentru că porneşti de la premisa greşită conform căreia toţi cei care au bani de la părinţi sunt automat nişte cocalari.
Faptul că unul nu are bani nu-l transformă într-un om cu caracter.
Cunosc mulţi fătălăi morţi de foame care se cred şmecheri şi inteligenţi dar de fapt sunt doar nişte penibili.
Suferinţa pe burta goală este un sport deja cunoscut în România.

Pasiunea nu are legătură cu modul în care ai făcut banii, are legătură cu sentimentele pe care ţi le trezeşte un anumit lucru, în acest caz maşinile.
Faptul că unul care are bani alege să bage mulţi bani într-o maşină în loc să îi bage în droguri sau alte tâmpenii dovedeşte faptul că cel puţin îi plac maşinile, şi poate fi chiar pasionat.

QUOTE (Dani88br @ Jun 14 2010, 01:28 PM) *
Acum ca fapt divers sa imi zici si mie cat de repede crezi ca poti strange 3000 de euro din munca ta fara nici un ajutor, la mine stiu ca dureaza o gramada de luni de strans din c** daca nu mai bine de un an lejer, asa ca astia care au masini de sute de mii de euro sunt majoritatea sunt niste cocalari, au avut totul deagata nu vad unde e pasiunea, pana nu stii ce implica pasiunea aia , in general multe sacrificii de obicei rupi de la gura sa faci ceva la cazan, munca ta depusa acolo, orice modificare reparatie sa fie facuta cu mana ta, si nu in service uri cum fac toti coca cu bani, inca o data NU VAD UNDE E PASIUNEA, aici e vorba de fala sa arati cat de multe chestii poti face tu cu banii si ozn conduci,ce toale ai de la D&G(duc gunoiu) sau alte firme special create ptr publicul cacacios cocalaresc, imi pare rau asa gandesc eu, limite peste limite, ideea e ca nu vad unde e pasiunea atata tot.
Un exemplu bun fiul poponar a lui prigoana, ai vazut ce mufa de handicapat mintal are si ce masina conduce? ala e un pasionat de masini? e un cocalar falos atata tot wink.gif


Eu sunt masterand, aşa că nu pot strânge mai nimic din munca mea.
Dacă tu crezi că cei care au bani sunt neapărat cocalari, o să vezi în viitor că te înşeli.
Fi-su lui Prigoană nu este un etalon pentru toţi cei care au bani, e doar o infecţie printre mulţi alţii, însă nu este o dovadă că asta e situaţia generală.

Eu m-am cam săturat de vorbele astea goale.
Toţi cei care n-au bani de un covrig dar trag cât pot de o maşină pe care încearcă să o facă cât de cât ok spun că sunt mari pasionaţi, se dau adevărate victime de parcă-i obligă cineva să repare o maşină ruptă cu mâna lor, nu asta înseamnă pasiune.
Toţi se dau pasionaţi, toţi spun că iubesc anumite maşini, că nu şi-ar lua maşina X pentru că aia e de "cocalari băşinoşi" aşa cum spui şi tu, însă în momentul în care au destui bani, devin din "pasionaţi" în proprietari de maşini de lux, repară maşina doar la reprezentanţă, se uită de sus la cei care nu prea au bani.

Caracterul nu ţine de bani.

Oare Jay Leno nu e pasionat? Sau şi-a luat sute de maşini ca să sufere, e ca un fel de târfă, iar adevăratul pasionat e acel Costel care stă sub o Dacia plin de unsoare şi după se plimbă de 50 000 şi o parchează la loc.

Să fim serioşi...

P.S: Înţeleg faptul că realizezi că poate nu vei putea avea vreodată în viaţă o maşină atât de scumpă precum un SLR, aşa că preferi să spui că e o maşină de cocalar, însă nu e bine să gândeşti aşa.
Şi eu ştiu că poate nu voi avea niciodată o maşină de acest gen, însă asta nu mă face să nu o admir şi să nu o respect.

This post has been edited by Ciupanezu: Jun 14 2010, 01:38 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dani88br
post Jun 14 2010, 02:03 PM
Post #39


45% BMW corupt
***

Group: Members
Posts: 522
Joined: 6-October 07
From: Braila
Member No.: 1,196
Car: e36
Engine: M41 1.7TDS 90CP



Nu vreau sa ma mai contrazic, cu toate ca imi place sa ascult opinia fiecaruia si sa mai adaug si eu ceva din cand in cand, adevarul e undeva la mijloc, si saraci cocalari si cu bani cocalari, eu vorbesc de romani in general nu cei de afara care au o altfel de educatie si de obicei ar fi cu capul mai pe umeri cand dau de bani sau nu, nici aia nu sunt usa de biserica,cum se trezeste cu ceva bani devine plin de el, si da, cunosc si saraci si pretind a fi smekeri binenteles fara chifla la burta traiesc de pe o zi pe alta imprumuta tigari si se roaga de tine sa ii dau o cafea la tonomat,dar ei sunt smardoi d'nle:)), si te rog sa nu te enervezi pe mine dar cu jay leno nu vad unde e pasiunea, dupa parerea mea e doar un colectionar de masini si cam atat,el are bani cumpara o masina veche si ii pune pe altii sa l e repare si cam atat,in rest defileaza cu ea la discovery tv
Ai dreptate si tu din puctul tau de vedere, caracterul nu tine de bani, dar banii strica pe om de obicei, sunt sigur ca sti la ce ma refer, au nasu pe sus, ii scuipa pe toti in cap,imi fine tot felul de cretinisme dinastea care pe mine ma face sa confirm din ce in ce mai tare ca e un cocalar cu acte in regula.
Si faza cu pasionatul Costel Slinosul ai pus problema gresit, ala e doar sarac, daca vinde dacia ramane fara masina de care mai are nevoie de ea iar, de alta nu e bani deoarece tara e de asa natura, atat poate oferii unora deloc altora cu varf si indesat, ce sa mai zic iubesc tara asta!
Tot ce a mai ramas de spus este sa iti urez succes in continuare cu facultatea, si eu sunt masterand anul 1, aproape anul 1 mai am de dat licenta luna viitoare si ma inscriu la master.

Aproape ca am uitat sa mentione ON cu e28urile sau alte masini care ar putea inlocui e28 daca tot e asa rar de gasit

This post has been edited by Dani88br: Jun 14 2010, 02:15 PM


--------------------


Uploaded with ImageShack.us

www.bmwinfo.com
www.autodata.ltd.uk
www.e34.de
www.e36.de
www.e30.de
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ciupanezu
post Jun 14 2010, 02:23 PM
Post #40


100% BMW corupt
*****

Group: Members
Posts: 2,883
Joined: 22-January 07
From: Bucureşti
Member No.: 556
Car: Ricsa
Engine: Ricsa



Discuţia e interesantă, chiar nu m-am enervat, mie chiar îmi place să discut cu cineva care foloseşte argumente.

Românii nu prea pot fi un exemplu pentru că cei care ajung să aibă bani nu sunt decât foarte rar oameni ok, majoritatea au furat de la stat, au dat nişte ţepe şi au avut spate politic.

Eu am urmărit foarte multe prezentări făcute de Jay Leno pe site-ul său şi am rămas impresionat de modul în care vorbeşte şi se comportă.
Este clar pasionat, şi el se ocupă cu recondiţionări, şi el pune mână, însă n-ar avea cum să se ocupe singur de toate maşinile şi motocicletele, gândeşte-te că are sute.
Din acest motiv a angajat mai mulţi mecanici, singur nu s-ar putea descurca, acele maşini au nevoie de o întreţinere foarte atentă, mai ales că multe valorează enorm.

Mie mi se pare pasionat pentru că deşi are bani, nu se comportă astfel, se îmbracă foarte banal dacă ai observat, are nişte blugi ponosiţi şi o cămaşă de blugi cu care filmează foarte des, se vede că nu este un om superficial căruia i-au luat banii minţile.

Şi tu ai dreptate în ceea ce zici, oamenii pot să devină mai aroganţi după ce ajung bogaţi, mulţi uită de unde au plecat, însă nu este o regulă.
Este posibil ca mulţi dintre aceşti oameni să nu fi avut caracter din start, însă acest lucru nu s-a văzut pentru că nu aveau bani şi se purtau relativ ok cu cei din jur pentru a obţine diverse avantaje de la aceştia, falsitatea este o chestie comună în ziua de azi.

Pe Costel nu l-am descris suficient.
Nu ştiu dacă ai observat, înşă sunt mulţi cu diverse maşini rupte care se dau foarte mândri de faptul că îşi repară maşina cu mâna lor.
Este adevărat că a-ţi repara singur maşina este un frumos, însă mult mai important este caracterul.
Mulţi fac asta tot ca să iasă în evidenţă, să le arate altora ce mari pasionaţi sunt ei, nu fac asta din plăcere ci doar din nevoie.
Pasiunea afişată ostentativ nu mi se pare ok.

Mulţumesc la fel!

Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pages V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:19 PM