IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> Iluminare bord E28
Mihai_AMD
post Jul 26 2008, 09:01 PM
Post #1


> Membru de onoare <
*****

Group: Members
Posts: 3,521
Joined: 18-June 07
From: Gaesti,Dambovita
Member No.: 988
Car: E12, E34
Engine: M20B20, M50B20



cred ca nu sunt singurul care isi doreste sa ii mearga toate luminitele de la bord beculete butoane etc,noaptea cand aprinde pozitiile....apreciez bordul de e28 ,totusi pt vremea lui scos in '82...e prea plin nush cum sa zic..deci am un tovaras cu S350 din 84,extra ful alea alea dar noaptea e cac*t inauntru,ceasurile si 2-3 becuri pe la consola...si e totul functional ..plus simplitatea bordului....cel putin la modelele vehi bmw e net superior interioarelor fata de mercedes...sa comparam 124 cu e34...in fine..
sa revenim la bordul de e28..dupa ce am montat bordul de e28 la al meu e12...nu mergeau toate luminile etc si nu mi se parea cine stie e dar incet incet leam facut,acum merg toate si ce ma buura el mia mult sunt butoanele de geamuri luminate care fac toti banii..recent am "scapat" un schimbator luminat de M// care cred ca punea capac..
ce vreau sa fac zilele urmatoare,si daca a mai facut cineva sa posteze,e sa schimb ...."placutele alea albe care se aprind de la consola,adica cele incercuite in poza,cu unele de urs ,cel putin la 3 borduri de e28 care le am sunt cam galbui,cred ca de vreme si am de la cineca o consola de urs care sunt albe si frumoase si implicit lumina mai frumoasa noaptea..plus ca alea din dreapta la e28 sunt cu sageti iar la urs e desenat forma scaunului ca la e34.apoi mai e si cercul ala din stanga jumate albastru jumate rosu,care la fel am vazut o gramada portocalii nu rosii,tot cu aspect imbatranit..voi reveni cu amanuntele minutiosului proiect smile.gif
Attached thumbnail(s)
Attached Image
Attached Image
Attached Image
Attached Image


Attached Image
 


--------------------
BMW E12 550i M70, since 1977
BMW E34 520i M50, since 1995
BMW E39 530d M57,since 1999
BMW E39 530d M57,since 2002
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:09 PM