IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Ce face omu' inainte de 1 mai :), electrica + aer conditionat
nmg
post Apr 29 2007, 01:04 PM
Post #1


36% BMW corupt
**

Group: Members
Posts: 372
Joined: 30-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 499
Car: E23
Engine: M30 2,8 135 kW



De cateva zile iar mi-au venit spumele ...smile.gif Am o 'broblema' cu electrica la al meu E23, cand se incalzeste si apas pe frana, schimb marsarier, aprind faruri, etc, adica mai bag un consumator in retea, incep sa-ti tzacane releurile din bord. Si nu numai unul, cam tot ce e releu prin bord, tzacane. Daca nu unul, atunci e altul. Enervant si ingrijorator. Asa ca astazi, profitand de faptul ca jumatatea mea (mai buna smile.gif) nu este acasa, mi-am pus in cap sa-i desfac bordul. Am mai avut ceva tentative cu electrica dar n-am reusit mare lucru, trebuia neaparat dat bordul jos si verificat instalatia electrica la sange. Si m-am apucat sa desafac si nu m-am oprit pana nu l-am scos, intr-un final.

A inceput la 8 dimineatza si acum aproape am terminat.

Si daca tot ii scot bordul, vreau sa-i scot si aeroterma, ca ma enerveaza si asta ca merge cand vrea ea si nu merge pe toate functiile, in spate nu baga aer deloc. Cu okazia asta vreau sa va intreb cam cat costa un plin cu freon sau ce mai baga astia in ea, ca am impresia ca va trebui sa-i dau drumul la gaz ... Si inca o chestie la aeroterma, la ce masini clapetele sunt actionate cu chestii d-alea pe baza de vacuum, ca am un releu dus, initial am crezut ca e un fir de par, dar de fapt era infasurarea releului ...

Ce vreau sa spun e ca instalatia electrica din bord e varza. V A R Z A !. Nici nu stiu cum am mers cu ea asa. Fire rupte, daca nu sunt rupte sunt taiate sau cu izolatia sarita sau topita, mufe de la nu stiu ce atarnand aiurea, etc, etc, ce-i mai rau e in masina mea ... Mi-a spus mie vechiul proprietar ' e o problema mica cu electrica dar se rezolva' ...Daca stiam ... Dar eram prea 'prins' ca sa mai judec cum trebuie .

O sa am de lucru, nu gluma, si s-ar putea sa dureze cateva zile ... Imi pare rau ca nu am o camera sa fac ceva poze.


--------------------
Life is too short to drive anything less than a BMW ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:46 AM