IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Mercedes Club Romania - asociatzia posesorilor si pasionatzilor
doktor4carz
post Mar 14 2012, 05:48 PM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 11
Joined: 29-November 10
From: Bucuresti
Member No.: 3,685
Car: fara
Engine: fara



In ciuda celor ce se zic de eterna rivalitate Mercedes - BMW, eu imi fac datoria si anuntz si aici, pentru ca nu e vorba de rivalitatzi ieftine, ci de acumulare de informatzie utila in contextul fun-ului pe net... Dupa un chin de luni bune cu acte si timpenii si timp pierdut si nervi, am reushit ceea ce nimeni altzii din multzi care s-au batut cu pumnul in piept...sa infiintzez o asociatzie cu baza legala care sa reprezinte interesele proprietarilor de Mercedes in jegul asta de tzara. Invitatzia de a ne urmari este adresata oricarui pasionat, site-ul este la semnatura mea si, mai nou, am creat si un forum de discutzii, la http://www.mercedesbenzclub.ro/forum/index.php ...cam greu sa creezi forumuri de pe telefon, dar asta e viatza, timpul costa bani...

Pentru orice informatzii, exista doktor4carz[at]mercedesbenzclub[dot]ro...
Va ashtept cu interes...semnat, tovarashu presh...


--------------------
www.mercedesbenzclub.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
doktor4carz
post Mar 15 2012, 08:43 AM
Post #2


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 11
Joined: 29-November 10
From: Bucuresti
Member No.: 3,685
Car: fara
Engine: fara



QUOTE (xox @ Mar 15 2012, 07:21 AM) *
Luciane, macar omul s-a chinuit sa faca asociatia, chiar daca atitudinea lasa de dorit, cred ca si eu as fi exasperat sa trec prin tot desisul de birocratie de aici...

De fapt eu ma enervez numai cand ma gandesc la inmatriculat/vandut o masina laugh.gif

Ai scris exact ideea fundamentala...dupa ce te faci frate cu dracu sa treci puntea, cu toate mizeriile hirtzogaristice care se schimba de la o zi la alta, ca asha e la noi, ai slabe shanse sa mai ai totzi boii acasa...

De inmatriculat o troashca nu mai zic...de doua luni imi este imposibil fizic sa iau o mashina in evidentza fiscala, din cauza monstrului de coada eterna de la circumscriptzie...prefer sa mai fac pe calc o stiva de hirtii, sa o trec pe firma, pentru ca la administratzia financiara, taraba persoane juridice, coada e mai mica...

Cam ce atitudine poate avea un om cu creier, care a mai vazut si altceva pe unde s-a plimbat, si care are zilnic altceva mai bun de facut decit sa piarda timp aiurea, in fatza acestor provocari birocratice ?


--------------------
www.mercedesbenzclub.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 5th June 2024 - 04:19 AM