IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Romania-Ungaria-Slovenia-Italia-Franta-Spania. Intrebari?, 2500 km
PaulTgMs
post Apr 2 2010, 11:45 PM
Post #1


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 86
Joined: 16-July 08
From: Tg. Mures
Member No.: 1,706
Car: 520i E34 Touring
Engine: M50B20 150 CP



Buna , recent am ajuns in Spania dupa un drum Romania-Ungaria-Slovenia-Italia-Franta-Spania facut cu masina mea (BMW E34 520i '95, M50B20) . Daca aveti vreo intrebare legat de comportamentul masinii,drumuri,taxe,etc. va ofer cu placere raspunsuri.


--------------------
"Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted
- One moment -
Would you capture it or just let it slip?"
Eminem

BMW 520i Touring E34
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Blitzu
post Apr 3 2010, 12:07 PM
Post #2


0% BMW corupt


Group: Members
Posts: 10
Joined: 17-January 08
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1,415
Car: E39
Engine: M57 2.5D 193CP



In Slovenia drumurile sunt ok, mai ales ca au terminat autostrada spre Italia, preturile fiind mici(ghisee de taxare)
In Franta , daca vrei sa o treci pe autostrada, inarmeaza-te cu bani in portofel fiindca taxele sunt mari(50-70 eur pe sens), dar eu iti recomand traversarea ei pe nationale, drumurile foarte ok,nu foarte aglomerate(noaptea e gol) plus ca peisajele sunt nemaipomenite. Timp estimativ de traversare pe nationale cam 14 ore noaptea cu pauze de destindere, mancat, baut. Pe autostrada in timpul zilei risti sa faci cam tot atat daca ai ghinionul sa prinzi si niste accidente pe langa traficul infernal din orele de varf. Recomand traseul de pe Coasta de Azur de la Ventimigllia , Cannes....si intri in Spania pe la Jonquera. Cobori pe la Monaco, Monte-Carlo ,clatesti ochii pe la masinile bogatanilor, admiri peisajul mirobolant, dar sa nu te risti la cumparaturi sau cafele pe la terase decat daca te dau banii afara din casa:)
In Spania autostrazile (R-urile)se platesc destul de scump dar ai variante destul de ok si rapide
Drum bun
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 





Google
 
RSS Lo-Fi Version Time is now: 26th September 2024 - 07:16 AM